Bez mobilu si nedokážem predstaviť ani jeden deň. Môžem nahlas povedať, že mobil využívam takmer na všetko. Je pre mňa dôležitým komunikačným prostriedkom, keďže v práci mi telefón vyzváňa každú minútu. Mobil však nevyužívam len na telefonovanie. To je len minimum z celkovej mojej aktivity na mobile.

Mobil mám vždy pri sebe

Mobil si beriem všade, kde sa pohnem, keďže na mobile si zisťujem informácie o všetkom, čo potrebujem vedieť. Zistím si počasie, odchody vlakov či to, koľko aktuálne stojí auto, ktoré si plánujem kúpiť.

Bez toho, aby som musel niečo navštevovať, si dokážem objednať dokonca aj jedlo. Manželka je často zo mňa zúfalá, no priznávam, že moja závislosť na mobile je znásobená aj hrou, ktorú drtím stále, keď môžem.

Ide o kartovú hru Hearthstone, na ktorú ma namotal môj kamarát a kolega v jednom. Odvtedy ju mám v mobile nainštalovanú a neviem sa jej nabažiť. Som aktívny hráč, ktorý hru hrá už roky. Nedám na ňu dopustiť a s kamarátom si ju zahráme aj spoločne. Základná hra je zadarmo, no ja som si doinštaloval aj nejaké vychytávky za nemalú sumu.

Už žiadne nervy s pripojením na Wi-Fi

Na to, aby som mohol mobil naplno využívať, potrebujem nielen výkonný mobil, ktorý by mi postačoval, ale aj internet v mobile. Všade, či už sedím v kaviarni alebo na obede v reštaurácii, sa musím pripájať na miestnu Wi-Fi. Je to pre mňa veľká nevýhoda, keďže niekde sa na Wi-Fi ani nedostanem. Rozčuľuje ma táto moja bezmocnosť, a preto som sa rozhodol vymeniť mobil a s ním aj paušál.

Nový mobil a paušál

Na aktivity s mobilom som potreboval taký telefón, ktorý by bol výkonný, kvalitný, ale aby bol aj cenovo výhodný. V neposlednom rade som začal riešiť aj paušál, ktorý by mi poskytoval najmä dostatok dát, ktoré by som mal stále k dispozícii. A tak som sa teda pustil do hľadania.

Internet je môj veľký kamarát, a tak som ho hneď navštívil. Ako som už spomínal, mobil je mojou dôležitou súčasťou. Hľadal som teda medzi najlepšími. Počuli ste už o high-end mobiloch? Už z názvu vyplýva, že nejde o štandardy, ktoré nájdete kdekoľvek a za nízke ceny. Ide o mobily, ktoré sú najlepšie vo svojich kategóriách a vynikajú medzi ostatnými. Ide o mobily, ktoré by mohli spĺňať všetky moje požiadavky. Hľadal som, porovnával, aby som si vybral to najlepšie.

High-end aj u mňa doma

Mobilov, ktoré sú jednotkou vo svojej kategórii, je niekoľko. Do môjho užšieho výberu sa dostali tri. Prvým bol telefón Huawei Nexus 6P. Je to jednotka, ktorá ma zaujala aj cenovo. Z mojich troch výhercov išlo o druhú najnižšiu cenu, pričom kvalita tomu zodpovedala.

Čím pre mňa vynikal najviac bol 12 MPx foťák a 8 MPx selfie foťák. Niežeby som sa tak veľmi chcel fotiť, ale s rodinou sme brázdili celé Slovensko a fotiek nebolo nikdy dosť. Potreboval som preto kvalitný fotoaparát priamo v mobile.

Kvalita, ktorá zodpovedala cene

Druhým (a čo sa týka ceny prvým) bol pre mňa mobil od Sony, konkrétne Sony Xperia Z5, ktorý patrí medzi staršie, no stále high-end mobily. Je odolný nielen voči vode, ale aj piesku a má takisto kvalitný foťák. Obsahuje aj slot pre microSD kartu, z ktorej si dáta z mobilu môžem načítať aj do pc. Super vec.

Vybral som si

Treťou pre mňa najväčšou výzvou bol Samsung Galaxy S9+. Patril medzi najdrahšie mobily z tých, ktoré som si vybral. Čo sa týka výdrže batérie, nemal konkurenciu. Presne to som potreboval. Hearthstone mi z nabitej batérie bral naozaj veľa. Fotoaparát je kvalitný, o čom svedčia popredné priečky v mnohých rebríčkoch. Je vybavený ochranným sklom a po bokoch má dokonca rámik leteckej kvality.

Bol to pre mňa šampión, aj keď bol drahý. No keď už mal mobil hrať v mojom živote dôležitú rolu a sprevádzať ma pri mnohých činnostiach, chcel som zainvestovať.

Tešil som sa na SLOBODU s novým mobilom

Keď som sa už rozhodol do nového telefónu investovať, predpokladal som, že nový paušál mi z peňaženky vytiahne ďalšie nemalé sumy. Mýlil som sa. Chcel som veľa, aj som to našiel, dokonca v jednom balíčku. A dokonca za neuveriteľne nízku cenu. Rozhodol som sa pre paušál SLOBODA+ od 4ky.

Ideálny paušál pre mňa musel mať v názve neobmedzené, aby som sa už nemusel rozčuľovať nad pripojením cez Wi-Fi. Neobmedzené volania do všetkých sietí a neobmedzené dátovanie, to a ešte viac obsahoval balík s názvom SLOBODA. Vybral som si ten, kde toho bolo najviac, keďže som aj veľa z ponúkaného využíval. Bol som spokojný, že som nemusel hlboko načrieť do peňaženky, a aj napriek tomu som mal všetko, čo som potreboval.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s