Určite to poznáte. Niečo nečakáte a stane sa to práve vám. Ide o udalosti, ktoré nečakane vstúpia do nášho života a ovplyvnia ho. Väčšinou negatívne, keďže ide o situácie, ktoré zasiahnu náš rozpočet. V takých chvíľach nám môže značne pomôcť dobré poistenie, ktoré máme uzatvorené. Poisťovne dnes ponúkajú rôzne typy poistenia, tí náročnejší si môžu poistiť aj neštandardné veci či osoby.

Nechceli sme nechať nič na náhodu

Tentoraz vám nebudem rozprávať o tom, ako som si vyberal poistenie ja pre seba. Keďže pracujem pre zahraničnú spoločnosť, bola len otázka času, kedy k nám zavítajú aj naši „kolegovia“ zo zahraničia. Ich príchod bol naplánovaný na september, keďže vtedy zasadajú všetci za jeden stôl a dohadujú plány na ďalšie obdobia. Na ich návštevu sme sa chystali nielen vo firme, ale aj mimo nej.

Už sme začali plánovať, ako všetkým ukážeme krásy nášho Slovenska. Určite sme chceli navštíviť Tatry či našu krásnu prírodu, ale aj ruch veľkomesta. Pri týchto potulkách sa však môže stať čokoľvek. Nechceli sme nechať nič na náhodu, a tak sme sa už pol roka pred návštevou začali zaujímať o vhodné poistenie pre našich cudzincov.

Aj na krátke obdobie je dobré byť poistený

Ich pobyt na Slovensku mal trvať len dva mesiace, no aj počas tohto krátkeho obdobia je možné uzatvoriť poistenie. Našiel som zdravotné poistenie cudzincov, s ktorým sa stretnete v takmer každej poisťovni. Každá má v ponuke niečo iné, záleží na tom, aké riziká si chcete poistiť a do akého limitu. Bol som v týchto veciach zbehlý, a tak som sa na túto úlohu zaobstarania poistenia pre našu zahraničnú návštevu podujal ja.

Poistenie v pohodlí domova

Chcel som nájsť niečo, kde cena nebude príliš vysoká, no niečo, kde budú mať poistené všetko potrebné. Aj keď nikdy neviete, čo sa môže prihodiť, určité štandardné balíčky nájdete.

Moje hľadanie nepredstavovalo žiadne návštevy pobočiek poisťovní či vypisovanie formulárov. A tak som sa pustil hľadať online poistenie. Žiadne papierovačky, žiadne chodenie, iba pohodlie domova a počítač. Iba to mi stačilo na to, aby som našiel vhodné poistenie pre zahraničných kolegov.

Výhodnosť poistenia som si vykalkuloval

Online poistenie je niečo, čo som využil aj v mojom prípade. Presne takto som postupoval aj teraz a dokonca si dovolím povedať, že som našiel to najlepšie a cenovo najvýhodnejšie.

Prečo? Odpoveďou je kalkulačka. Avšak nie hocijaká. Ide o kalkulačku na výpočet ceny poistenia. Ešte pred samotným uzatvorením poistenia si jeho cenu môžete jednoducho zistiť na internete. Ak sa vám vypočítané parametre pozdávajú, pokračujete v uzatvorení poistenia. Kalkulačku som využil aj ja a porovnával som si výsledné ceny medzi poisťovňami.

Hotové balíky, ktoré obsahovali všetko potrebné

Rozmýšľal som, ako vyskladám našim cudzincom balíček. Čo by mal obsahovať, aby zahŕňal všetko potrebné, pýtal som sa. Našťastie, aj s tým mi pomohlo moje online hľadanie vhodného poistenia. Narazil som totiž na kompletné balíky služieb, ktoré obsahovali jednotlivé riziká, ktoré som im mohol poistiť.

Ani sekundu som nerozmýšľal nad neodkladnou zdravotnou starostlivosťou v prípade potreby. Keďže sme chceli navštíviť aj Tatry, prepravu som im do poistenia zahrnul tiež. Hory sú nevyspytateľné a neraz k nehode dôjde na takom mieste, kde sa záchranári dostanú len vrtuľníkom. Stomatologické ošetrenia či lieky na predpis moje vybrané balíky obsahovali tiež a bol som si istý, že robím dobre.

Balíky majú rôzne limity

Jednotlivé balíky sa, samozrejme, odlišovali. Aj keď každý obsahoval takmer to isté, cena bola odlišná. Každé riziko som im totiž mohol poistiť do inej cenovej výšky. Štandard či luxus som vylúčil a rozhodol som sa pre zlatú strednú cestu, a to balíček s názvom komplet. Názov ma zaujal a presvedčil ma, že obsahuje všetko, čo potrebujem.

Bonusy k poisteniu

Poistenie pre cudzincov prináša so sebou aj výhody. Online poistenie, ktoré som sa rozhodol uzavrieť ja, ponúka k poisteniu rôzne benefity. Medzi ne patrí napríklad preplatenie preventívnej prehliadky či potvrdenie o zdravotnom poistení na našom území, takisto aj využitie asistenčných služieb či poradenstva v prípade komplikácií.

Poistenie ponúka množstvo výhod

Ako som sa dozvedel neskôr, jeden z našich zahraničných kolegov trpí cukrovkou. Výhodou komerčného poistenia je aj fakt, že poistiť osobu s horším zdravotným stavom nie je vôbec ťažká úloha. Preto jeho, takisto ako aj ostatných členov výletu na Slovensko, som poistil bez problémov aj vzhľadom na ich zdravotný stav.

Čo ma pri hľadaní informácií o poistení pre cudzincov milo prekvapilo, bolo aj zahrnutie vakcinácie. Ani tehotné ženy zo zahraničia nebudú mať s poistením problém.

Vyberal som pozorne

Uzatváranie akéhokoľvek poistenia by ste mali vykonávať veľmi pozorne. Presne tak som postupoval aj ja, keďže som si všimol, že jednotlivé balíky neobsahovali všetky riziká. V niektorých balíkoch sa riziká nenachádzali, a keď som chcel, aby mnou vybrané riziká tam zahrnuté boli, musel som si balíček „vyskladať“ sám, a to veľmi starostlivo.

Nešlo o poistenie pre mňa, ale pre iných, a to dokonca pre cudzincov. Dúfam, že pri našich výletoch po Slovensku sa nič nestane, no ak by aj náhodou k niečomu prišlo, poistenie budú mať uzatvorené.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s