Vzťahy medzi mužom a ženou často neprebiehajú podľa našich predstáv. Žiadny nie je dokonalý a v každom sa vyskytne problém, ktorý by mali riešiť obaja. Aj keď môže ísť o chúlostivejšiu vec. Práve komunikácia je riešením, na ktorú mnohé páry zabúdajú. Výsledkom môže byť rozvod, k čomu by však ale nemuselo dôjsť.

Teraz potreboval poradiť on

Presne takým obdobím prechádzal môj kamarát. Poznáme sa spolu už niekoľko rokov a dokážeme sa porozprávať o akýchkoľvek veciach, či už pozitívnych, ale aj takých, ktoré nás trápia. Neraz som sa mu zveril s problémom, na ktorý poznal riešenie. No včera za mnou prišiel on, a tak som bol ja ten, ktorý by mal poradiť.

Škrípanie v sexuálnom živote

Išlo o chúlostivý problém pre každého muža. Vo vzťahu s jeho manželkou čosi škrípalo. To čosi sa týkalo ich sexuálneho života, ktorý už dlhší čas nefungoval. Kamarát sa mi zveril s tým, že ho trápi predčasná ejakulácia.

Neexistuje presná definícia

Každý si pod tým môže predstaviť niečo iné. Ani v knihách či na internetových stránkach sa nestretnete s presnou definíciou. Tá ani neexistuje, keďže každý považuje za optimálnu dĺžku sexuálneho styku iné číslo. No kamarát ejakuloval tesne po tom, čo vnikol do svojej partnerky. Tá sa nestihla sexuálne uspokojiť a on z toho začínal byť frustrovaný. Áno, aj my muži sa trápime a dbáme na to, aby žena bola v sexuálnom živote takisto spokojná a uspokojená.

Kamarát sa začal manželke vyhýbať, a tá začínala mať strach, či dôvodom nemôže byť jeho nevera. Ten sa ale hanbil o tom so svojou manželkou hovoriť, a tak ma požiadal o pomoc, prípadne radu, ako dosiahnuť oddialenie ejakulácie.

Nejde o chorobu

Ak sa ale pozrieme na predčasnú ejakuláciu, nemožno hovoriť o ochorení. Predčasná ejakulácia patrí medzi erektilné dysfunkcie, ale dá sa liečiť. K ejakulácii aj orgazmu dôjde, no príliš skoro. Preto sa nezamýšľajte nad tým, že ste chorí, ale nad tým, ako to najrýchlejšie napraviť.

Psychické problémy ovplyvňujú aj pohlavný styk

Dôvodov, prečo sa u mužov môže objaviť táto erektilná dysfunkcia, môže byť niekoľko. Najčastejším problémom, ktorý sa u mužov vyskytuje, je práve psychika. Tá ovplyvňuje mnoho vecí, a keď niečo nie je v poriadku, problémy nastávajú aj v sexuálnom živote. Muž, ktorý trpí psychickými problémami, ako depresia alebo úzkosť, všetko toto prenáša aj do pohlavného styku. U niektorých sa predčasná ejakulácia vyskytuje už od prvého sexuálneho styku a to sa s nimi doslova vezie po celý život. V niektorých prípadoch je dokonca dokázané, že môže byť dedičná.

Psychika úraduje aj vtedy, ak muž počas pohlavného styku neustále myslí na to, aby uspokojil svoju partnerku. Tieto stresy z uspokojenia spôsobujú opak a on ejakuluje príliš skoro. Často sa stáva, že ak sa mu to stane raz, muž upadá do frustrácie a nevidí riešenie. Tým je najmä komunikácia. Komunikovať s partnerkou o týchto problémoch, ktoré ho trápia, znie možno obyčajne, no otvorené rozprávanie sa o tom pomáha. Muž potom nadobúda potrebné sebavedomie a sexuálny život sa pomaly upravuje.

Bez komunikácie to nejde

To bol dôvod, ktorý spôsoboval problémy v sexe aj u môjho kamaráta. Skôr, ako sa s problémom zveril mne, to mal odkomunikovať so svojou ženou a možno by sa to vyriešilo veľmi rýchlo.

Keď musíte navštíviť lekára

Okrem psychických problémov však u muža môžu byť dôvody aj fyziologické. Krátka uzdička, ochorenia prostaty, cukrovka, nadmerné požívanie alkoholu alebo fajčenie môžu mať negatívny dosah na sexuálny život. V týchto prípadoch, keď je problém predčasnej ejakulácie spojený s problémom nejakej časti tela, je vhodné, ak navštívite lekára. Ten vám pomôže odstrániť ťažkosti a vyrieši sa nepríjemnosť s predčasnou ejakuláciou.

Poznal som ho už dlhšie

Nemyslite si, že som odbočil od svojho kamaráta. Len som chcel priblížiť, čo vlastne predčasná ejakulácia je a prečo by sa jej muži mali venovať. Kamarát sa mi nezveril len s týmto problémom. Poznáme sa už dlho, a tak som vedel o jeho stresoch z práce, z hypotéky, o hádkach s manželkou… Preto som aj vedel, že jeho problém predčasnej ejakulácie súvisí práve s tým. Ako najlepší kamarát som mu chcel veľmi pomôcť, aby nedošlo k tomu, že sa s manželkou rozvedie. Preto som mu odporučil lieky.

Odporučil som mu generiká

Nie však obyčajné lieky. Generiká, ktoré sú určené na oddialenie ejakulácie. Práve to on potreboval, a tak som mu aj rovno vysvetlil o čo vlastne ide. Pri pojme generiká na mňa s udivením hľadel, a tak som ho upokojil, že ide o lieky, ktoré sú rovnako účinné ako originálne lieky a dostane ich v lekárni aj bez lekárskeho predpisu. Dokonca si ich môže diskrétne objednať cez internet. Mnohé generiká totiž nájdete na internete s nižšou cenou ako liek originálny.

Na oddialenie ejakulácie som mu odporučil, aby sa pozrel na generiká Viagry, ktoré obsahujú rovnako účinnú látku sildenafil a účinok nastupuje tiež v rovnakom čase.

Generiká som mu odporučil preto, lebo som vedel, že jeho najväčším problémom je psychika. Práve tabletky by mu mali dodať potrebné sebavedomie. Druhým dôvodom je to, že sám som generiká užíval, a preto mojou prvou reakciou po tom, čo sa mi kamarát zveril s predčasnou ejakuláciou, boli generické lieky.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s