Vždy som sa chcel naučiť lyžovať a brázdiť slovenské kopce. Už som si seba predstavoval, ako stojím na svahu a okolo mňa nikto len zasnežené hory a slnečné lúče. Keď sa mi sen splnil a ja sa dnes lyžujem takmer všade, aj na trasách označených ako nebezpečné, rozhodol som sa lyžovať celú zimu a každý víkend, ktorý budem mať voľný…

Na to je však potrebná veľká dávka financií. Preto som sa rozhodol googliť, čo by som mohol využiť a za čo najmenej.

Užívajte si slovenské hory naplno

Či ste už aktívnym alebo skôr rekreačným lyžiarom, ak lyžujete v Tatrách, vašej pozornosti určite neunikla Gopass karta. Je to karta, ktorá vám ponúkne množstvo výhod a zliav – a to nielen pri lyžovaní. Každý, kto si chce užívať naše slovenské hory naplno, tak je už asi dávno zaregistrovaný v Gopass programe.

Zaregistrujte sa a využívajte výhody

Tak som sa aj ja konečne dostal k výhodám Gopass a zaregistroval som sa. Je to úplne jednoduché a karta mi prišla do dvoch týždňov. S novou kartou som si chcel užiť výhody už na zimnej dovolenke v Tatrách, no registráciu som uskutočnil ani nie tri dni pred odchodom. Nebol to však problém…

Mohol som pohodlne využívať zľavy, benefity a výhody karty – postačilo len potvrdenie o nákupe karty. Počas dovolenky mi karta prišla, s ňou som sa na svahoch vždy preukázal. Pri pokladni stačilo ukázať Gopass kartu, ktorú som mal nabitú a mohol som sa ísť lyžovať.

Gopass v mobile

Priamo “fyzická” karta – to bolo v minulosti… Dnes, v modernej dobe plnej rôznych vychytávok a mobilných aplikácií, nemusím stáť v rade pri pokladni. Stačí, ak mám v mobile nainštalovanú aplikáciu Gopass, cez ktorú si online kartu dobijem a nemusím stáť v dlhých radoch, ktoré sú pre zimnú sezónu tak typické. Vyhol som sa tak dlhému čakaniu, a namiesto toho som sa oddával môjmu drahému lyžovaniu.

Čo je dôležité spomenúť je to, že s touto aplikáciou neušetríte len čas pri čakaní. Táto aplikácia vám prinesie množstvo zaujímavých informácií o svahoch v Tatrách, lanovkách, počasí a takisto vám prináša živé prenosy zo svahov. Vy si už tak doma môžete zistiť, ako to na danom svahu, kam sa chystáte aktuálne vyzerá.

Takto môžete mať prístup k svojmu účtu, karte a bodom, kdekoľvek sa nachádzate. Skipass máte dobitý do niekoľkých sekúnd.

Pre mňa, veľkého zábudlivca a nespoľahlivého človeka je takáto aplikácia obrovská pomoc. Dokonca mi aplikácia pripomenie, ak kredit na karte nemám dobitý. Urobím tak priamo na svahu – pár minút na to sa už lyžujem.

Karta nielen na lyžovanie

Gopass karta vám neposlúži len vtedy, ak ste lyžiar. Karta ponúka oveľa viac výhod, ako si  mnohí jej majitelia myslia. Okrem skipassov si totiž cez túto kartu môžete užívať vstupy do aquaparkov, jazdy na lanovkách, pobyty v hoteloch, či vychutnať si rôzne podujatia.

Vychutnať si tak môžete relax a kúpanie v aquaparkoch v Bešeňovej aj v Liptovskom Mikuláši. Tam na vás čaká množstvo zvýhodnených vstupov. Zakúpiť si tak môžete zvýhodnené celosezónne vstupy, alebo vstupy na rôzne podujatia organizované v týchto aquaparkoch. Gopass kartu môžete využiť aj na lekcie lyžovania a snowbordovania, či v požičovniach.

Benefity karty aj za hranicami

Najlepšia na karte je jej využiteľnosť takmer všade. Platí vo všetkých strediskách Tatry Mountain Resorts: čiže Jasná, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské pleso. Všade tam môžete využívať výhody vašej karty. Na týchto miestach sa pri vašom každom nákupe pripíše na kartu bod. Za body je na vás pripravených niekoľko odmien. Tými boli napríklad pre mňa výrazné zľavy v reštauráciách.

Okrem Slovenska si však výhody Gopass karty môžete užívať aj v Čechách, a to na jeden e-skipas. V Českej republike ide presnejšie o známy Špindlerův Mlýn. Tam si užívate nielen na svahu, ale aj za využitia zliav vašej karty v obchodoch a požičovniach lyží. Jednou z ponúk je aj sezónny lístok, s ktorým budete lyžovať v Čechách aj v Tatrách na Slovensku. Na takúto lyžovačku za hranicami sa ešte len chystám, ale už teraz sa nesmierne teším, že s Gopassom tam môžem vycestovať.

A nakoniec ešte aj možnosť súťažiť

Keď patríte medzi takých súťaživých ľudí – ako ja – určite vám s Gopassom neunikne výzva, ktorú aplikácia ponúka. Môžete ukázať svoje lyžiarske schopnosti, a dokázať koľko kilometrov dokážete odlyžovať. Táto výzva je založená na počítaní vašich prechodov cez turnikety a spočítavaní kilometrov jednotlivých zjazdoviek. Ide o lyžiarsku výzvu, do ktorej sa zapájam každý rok od jej spustenia. Každý týždeň vybraní výhercovia postupujú do zlosovania a vyhrať tak môžete naozaj zaujímavé ceny.

Myslím, že mnoho ľudí, ktorí navštevujú Tatry za účelom lyžovania, či relaxu v aquaparkoch alebo rôznych pobytov netušia o mnohých benefitoch, ktoré môžu získať práve vlastnením Gopassu. Mnoho aktivít by ste si tak v Tatrách mohli vyskúšať a ušetrili by ste množstvo financií.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s