Niekomu by sa možno zdalo, že za paušály a celkovo telefonovanie si mobilní operátori účtujú stále vyššie ceny. A niekedy to tak aj je. Platil som naozaj nemalé peniaze za pár stoviek voľných minút a smiešnych 500 MB dát. No bola to aj moja chyba, keďže som si nespravil prieskum trhu a nevedel, čo ponúka konkurencia. Toto môžem pripísať svojej lenivosti.

No na druhej strane, vďaka tej lenivosti som sa raz vyvaľoval pred televíziou a zahliadol reklamu 4ky, kde ponúkali naozaj bombastické paušály, za zlomok ceny, akú som platil ja. A tak som neváhal a povedal som si, že to skúsim.

Bezkonkurenčné paušály

Väčšinou reklamám v televízii príliš nedôverujem a skôr sa na niektorých zasmejem. Ale táto reklama na bezkonkurenčne nízke paušály ma naozaj očarila, tak som si dal tú námahu a vyhľadal si viac informácií na webe. A bol som v nemom úžase. Tie paušály mali veľký objem dát a voľných minút, a pritom stáli zlomok ceny paušálu, za ktorý som vtedy platil. A tak mi nebolo treba dva razy hovoriť.

Paušál bol hneď objednaný a moje číslo úspešne prenesené k novému operátorovi. A aj keď ma môj bývalý operátor prehováral rôznymi zľavami, ani zďaleka sa nepriblížil paušálom od 4ky. Navyše som za prenos čísla dostal bonus, vďaka ktorému mám každý 4. paušál zadarmo. Veľmi sa mi to teda pozdávalo a so sebou som k novému operátorovi stiahol aj svoju rodinu a dobrého kamaráta.

Mám rád neobmedzenosť

Keďže vcelku dosť času strávim telefonovaním, rozhliadal som sa po paušále, ktorý ponúka veľa voľných minút. A našiel som – TO.nekonečno. Tento paušál ponúkal operátor za 20 € mesačne, čo nie je síce najlacnejšie, avšak ak si to porovnáte s konkurenciu, lacnejší paušál, ktorý je takto vybavený, už nezoženiete. A ja naozaj potrebujem veľa voľných minút.

Tento paušál má neobmedzené volania cez internet do všetkých sietí Slovenska a k tomu aj bezplatné SMS. No a úplným trhákom sú aj neobmedzené dáta. Zvlášť v krízových situáciách, keď človek potrebuje niečo vyhľadať a zistiť, je rýchly internet na nezaplatenie. Ak máte neobmedzené dátové pripojenie a nemusíte počítať, koľko dát ste už prečerpali a koľko vám ešte ostáva.

Tento paušál ma tak zaujal a do bodky spĺňal moje očakávania. A to len za 20 € mesačne. Jednoducho, nič lepšie už asi ani nie je.

Moja rodinka je 4ka

Povedal som si, že radšej otestujem nového operátora na vlastnej koži a neskôr takpovediac stiahnem so sebou celú rodinu. Nový paušál som používal vyše mesiaca a bol som nesmierne spokojný. Tak som si do 4ky previedol celú rodinu a na svoje prekvapenie aj svojho dobrého kamaráta z detstva.

Veľkou výhodou je dostatočne rozmanitý výber paušálov. Rozhodne si každý paušál, aký mu bude vyhovovať najlepšie. Moja manželka si vybrala hlasový paušál Moja 100vka. Keďže nemá v obľube surfovať na dátach, dátový paušál by bol pre ňu pravdepodobne zbytočný.

Moja 100vka jej však ponúkala 100 minút do všetkých sietí Slovenska a volania po 3. minúte v sieti 4ky zadarmo. Cena paušálu je viac než výborná – 5 €. Keďže má však žena rada telefonovanie so svojimi známymi a kamarátkami, k paušálu si objednala aj balíček nekonečných volaní. Ten ju vyjde na 4 € mesačne. Paušál ju tak vyšiel na 9 € mesačne, a to môže neobmedzene vyvolávať, s kýmkoľvek chce.

Platím, čo spotrebujem

Po úplne odlišnom paušále zas siahol môj spomínaný kamarát. Ten si vybral paušál platím, čo spotrebujem. Ten ho tak mesačne stojí toľko, koľko za daný mesiac prevolá, preesemeskuje, či presurfuje na internete. Keďže už má svoje roky, telefón na volania veľmi nevyužíva, a tak by mu bolo zbytočné platiť 10 až 20 € mesačne, keďže by z voľných minút neminul ani štvrtinku. Úplne mu však vyhovuje idea platiť len za to, čo reálne spotrebuje.

Cena za minútu hovoru alebo SMS je jednotná – 4 centy. Táto cena platí ako na Slovensku, tak aj v celej Európskej únii. Tá istá cena platí aj za 1 MB dát. Čo nie je príliš výhodné, avšak pre ľudí, ktorí internet navštívia výnimočne raz do mesiaca a nestrávia tam viac ako pár desiatok minút, ide o dobrú cenu. Predsa len, nikdy neviete, kedy budete pripojenie na dáta potrebovať. Čo sa však týka volaní a SMS, tento paušál je pre typy ľudí, ako je aj môj kamarát, najvyhovujúcejší. V 4ke si vyberie azda každý to svoje. A za ceny, ktoré nás nezruinujú.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s