Vzhľadom na svoj vek môžem povedať, že v zime som bol už takmer všade. Navštívil som francúzske Alpy, obdivoval dokonalosť švajčiarskych hotelov, vychutnával si rakúsku pohostinnosť, no Slovensko ma vždy akosi obišlo. Ani sám neviem prečo.

Človek má v sebe zakorenený akýsi predsudok, že ak dovolenka, tak jedine za hranicami. Akoby nebolo čo obdivovať aj u nás, na našej rodnej hrude. Raz som si sadol k internetu a skúsil som len tak zo zvedavosti prezrieť ponuku zimnej dovolenky tu u nás.

Prechádzal som jednotlivé webové stránky rekreačných stredísk. Najviac ma upútali tie, ktoré avizovali parádnu lyžovačku vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Tam, kde sú poriadne hory, býva v zime dostatok snehu a kde je dostatok snehu, tam musí byť zákonite lyžiarske stredisko.

Keďže Vysoké Tatry sú mi dostatočne známe a kedysi som tam s rodičmi strávil každý víkend alebo chodieval na školské výlety, obrátil som pozornosť južnejšie.

Prvotriedny hotel je základ mojej spokojnosti

Narazil som na stránku štvorhviezdičkového Hotela Grand situovaného v lyžiarskom a rekreačnom stredisku Jasná, priamo pod majestátnym Chopkom s desiatkami prvotriednych zjazdoviek, freerideových zón, adrenalínových zákutí a detskej lyžiarskej škôlky.

Na vrchol zjazdoviek sa  človek dostane modernými a bezpečnými vlekmi a sedačkovými lanovkami. V samotnom hoteli vraj sídli lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa lyžiarskeho, bežeckého a snowboardového vybavenia.

Pre náročných hostí, ktorí neradi vláčia lyžiarske náčinie so sebou a chcú byť v každej sezóne in, je určená športová predajňa so všetkým, čo k plnohodnotnému lyžiarskemu zážitku potrebujú.

Poviem vám, Hotel Grand ma začal zaujímať čoraz viac. Autom sa dostanem až na parkovisko priamo k hotelu. Je strážené dvadsaťštyri hodín v kuse strážnou službou, takže sa nemusím obávať ”nenechavcov“.

Pozrel som, kde by som sa ubytoval. Mám možnosť vybrať si z kvalitne vybavených izieb v štýle economy a deluxe a apartmánov štandard alebo deluxe. Fotky sľubovali už pri economy ponuke dostačujúce vybavenie.

K dispozícii denná tlač, trezor, wifi pripojenie v priestoroch kongresovej miestnosti a lobby bare. No povedzte, čo viac mi bude chýbať k absolútnej spokojnosti.

Heslo „láska ide cez žalúdok“ platí u mňa aj na dovolenke

Dobré jedlo. Na tom mi vždy záležalo rovnako ako na tom, kde zložím hlavu. Aj hotelieri vedia, že nestačí ponúknuť hosťom len kvalitné ubytovanie, ale aj kvalitnú gastronómiu rôznych svetových kultúr.

V hoteli Hotel Grand ju majú pod kontrolou ozajstní majstri svojho remesla. Samozrejmosťou je ponuka detského menu. Lahodné nápoje, aké si len rozkážete, pripravujú barmani znalí receptov.

Skorá rezervácia mi poskytne možnosť pohodlného výberu zliav a výhod

Neodolal som a vytočil telefónne číslo uvedené na stránke hotela. Na druhej strane sa ozval milý hlas recepčnej. Opýtala sa ma, ako mi môže pomôcť. Prejavil som záujem o ponuky uvádzané na stránkach hotela. Reakcia bola nečakaná, no príjemne ma prekvapila. Dozvedel som sa, že všetko, o čo mám záujem, môžem dostať ešte lacnejšie v prípade, ak si zarezervujem pobyt na určitý termín v predstihu.

Ďalej som sa dozvedel, že najvhodnejšie by bolo tak spraviť priamo cez internetovú stránku hotela alebo facebook a získať takzvaný gopass umožňujúci nielen výhodnejšie ubytovanie, ale rovnako aj lacnejší vstup na vleky a lanovky, do wellnessových aktivít v okolitých aquaparkoch, zľavy pri nákupoch v hotelových e-shopoch a pod.

Vernostný program uplatníte všade

K bližšiemu pochopeniu sa vám pokúsim vysvetliť, čo gopass vlastne znamená. Ide v podstate o vernostný bodovací program zahrňujúci v sebe zľavy na ubytovanie, jedlá a nápoje, wellness procedúry nielen v hoteli Hotel Grand, ale aj ostatných ubytovacích zariadeniach patriacich pod Tatry mountain resort.

Oprávňuje ma taktiež k využitiu zľavy na dopravu, napríklad na Lomnický štít, Štrbské pleso, do Tatranskej Lomnice a pod. Chcem sa vykúpať a zrelaxovať v Tatralandii, Bešeňovej? Najesť sa v tamojších reštauráciách a navštíviť tamojšie kultúrne podujatia? Zľavy platia aj tam.

Čím viac služieb využijem v lyžiarskych a ostatných rekreačných strediskách, tým viac získam bodov a ušetrím. Poviem to inak: vyveziem sa lanovkou hore na Chopok a tam, kde moje oko za jasného počasia dovidí, môžem svoj gopass využiť.

Ako tak nad tým celým premýšľam, spomenul som si, ako mi kedysi moji kamaráti, keď dostali niekde izbu s oknom do dvora, skleslo vraveli:  Mysleli sme, že rezervácia nebude potrebná. Teraz viem, ako veľmi sa mýlili.

Hneď zajtra ich pozvem k nám domov a spoločne naplánujeme stráviť zimu v Nízkych Tatrách. Dohodneme sa na nejakom termíne a zarezervujeme si s predstihom ubytovanie, aby sme si mohli vybrať izbu, akú chceme, a služby podľa svojho gusta. Som si istý, že čím väčšia bude naša partia, tým viac ušetríme.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s