Erektilnou dysfunkciou, teda poruchami potencie trpí v súčasnosti už takmer každý druhý muž po štyridsiatke. Riešením je buď užívanie výživových doplnkov alebo liekov na podporu erekcie – treba si však vedieť správne vybrať zo širokej ponuky, ktorú slovenský trh ponúka…

Tento rok som oslávil svoje tridsiate ôsme narodeniny. Po zdravotnej a fyzickej stránke som na tom stále veľmi dobre, v porovnaní s niektorými mojimi kolegami, pretože sa snažím zdravo stravovať a aj športovať. Bohužiaľ, v niektorých veciach však vek nepustí a treba sa obrátiť buď na odborníkov alebo si pomoc vyhľadať na internete.

Nepíše sa mi o tom najjednoduchšie, predsa len je to veľmi osobná a chúlostivá vec, ale na druhej strane sa rád podelím so svojou skúsenosťou s inými, ktorí sa možno boja navštíviť lekára alebo nemajú možnosť si tieto informácie naštudovať na internete.

Približne pred tromi mesiacmi, v intímnej chvíli s manželkou, stalo sa to, na čo asi nie je hrdý žiaden chlap. S manželkou sme spolu už síce dvadsať rokov, ale nikdy som podobný problém s erekciou nemal. Vtedy sme to však skúšali niekoľko dní po sebe, ale ani jedenkrát sa mi to proste nepodarilo. Určite viete čo tým mám na mysli.

Manželka tiež nebola nadšená, začala si vyčítať, že už pre mňa nie je po toľkých rokoch dostatočne príťažlivá a chvíľami ma dokonca upodozrievala, že som si našiel milenku, a preto s ňou už v posteli nevládzem. Naozaj nepríjemný zážitok a hoci to neprajem zažiť nikomu, v dnešnej dobe sa tomu už len málokto vyhne. Začal som sa teda zaoberať tým, ako tento problém vyriešim. K lekárovi som sa síce hanbil ísť, ale nakoniec som sa odhodlal a išiel som sa s ním poradiť.

Erektilná dysfunkcia

Lekár ma vyšetril, ale nezistil žiadnu vážnu poruchu, takže napokon usúdil, že môj problém môže byť len dočasný a spôsobený napríklad nadmerným stresom. Vraj psychogénne poruchy sú častým pôvodcom mnohých ochorení a aj v tomto prípade môžu mať významný vplyv. Častejšie však bývajú poruchy s potenciou spôsobené nejakými inými chorobnými stavmi, ako napríklad cukrovkou, vysokým tlakom krvi, aterosklerózou, chorobami obličiek a stavmi po operácii hrubého čreva alebo prostaty. Lekár mi vysvetlil, že k poruche erekcie môže dôjsť aj u fajčiarov alebo pri nadmernej konzumácii alkoholu, ale ani toto nebol môj prípad.

Pre začiatok mi lekár odporučil asi najznámejší liek na potenciu – modrú tabletku. Predpísal mi balenie so štyrmi tabletami a v prípade, ak by sa mi môj terajší stav neupravil samovoľne, odporučil mi užiť maximálne 1 tabletku podľa potreby.

Naozaj to funguje

Ešte v ten večer som sa rozhodol, že vyskúšam účinok tejto zázračnej modrej tabletky a bol som prekvapený, pretože skutočne v priebehu asi 20 minút bolo zase všetko tak, ako má byť. Manželke som musel vysvetliť, že môj problém nie je spôsobený tým, že by ma už nepriťahovala a porozprával som jej všetko, čo mi k tejto problematike povedal aj doktor. Nechcel som však za modrý doping platiť tak veľa, takže aj teraz som sa rozhodol, že si na internete pozriem aj iné alternatívy, ktoré by mohli byť účinné.

Na trhu je dostupných naozaj veľa preparátov s obsahom buď úplne rovnakej alebo podobnej zložky a zaujalo ma, že v lekárňach, ale aj na internete je možné zohnať práve generikum Viagry, ale aj mnohých iných liekov s podobným účinkom.

Generiká liekov na potenciu

Generické lieky sú vlastne preparáty s rovnakou účinnou látkou a v rovnakých koncentráciách ako originálny farmaceutický prípravok, čiže aj ich pôsobenie v organizme človeka je rovnaké. Ich hlavnou výhodou je to, že za rovnaký efekt zaplatíte aj o polovicu menej peňazí, ako pri originálnom lieku, ale zároveň musia byť kontrolované a schvaľované Európskou liekovou agentúrou rovnako ako originálne liečivá, takže sa nemusíte báť, že by vám mohli tieto liečivá uškodiť.

Keďže ja som mal skúsenosť zatiaľ len s Viagrou, aj preto som si vyhľadal práve generikum Viagry – Kamagra Gold. Kamagra tabletky obsahujú rovnakú účinnú látku Sildenafil ako Viagra, takže pre ďalšie použitia som sa rozhodol, kúpiť si túto lacnejšiu variantu. Odporúčaná počiatočná dávka Kamagry je iba pol tabletky, čo konkrétne mne na požadovanú funkciu stačilo, aj keď želaný efekt sa dostavil o niečo pomalšie ako pri Viagre.

Obdobnou formou Viagry sú aj Sextreme tabletky, ktoré majú úplne rovnaké zloženie aj odporúčanú dávku ako Kamagra. Jediný rozdiel je o trochu vyššia cena, ako pri Kamagre, ale stále je to v porovnaní s Viagrou finančne výhodnejšia kúpa.

Kto ich nesmie užívať

Tieto podporné liečivá však nie sú vhodné pre každého. Určite by sa im mali vyhnúť muži, ktorí prekonali infarkt alebo majú problémy so srdcom, s tlakom alebo so zrážanlivosťou krvi – a samozrejme aj tí, ktorí sú alergickí na látku Sildenafil. Pozor by si mali dávať aj ľudia trpiaci ochorením obličiek. Neodporúča sa ani ich súčasné užívanie s liekmi obsahujúcimi nitráty a s mnohými inými liečivami. Aj z tohto dôvodu by som každému odporučil prekonať hanbu a ísť sa poradiť so svojím všeobecným lekárom, aby vám lieky na potenciu viac neuškodili, ako pomohli.

Pri týchto liečivách, či už originálnych alebo pri generikách si však treba dávať pozor aj na nežiaduce účinky, ktoré sú však väčšinou mierne a len dočasné. Častými sú hlavne bolesti hlavy a začervenanie tváre, zriedkavé sú tráviace ťažkosti, závrate a poruchy videnia.

Obnovený sexuálny život

Hoci som sa zo začiatku s mojím problémom hanbil zdôveriť hocikomu a návštevu lekára som dlho odkladal, teraz som rád, že som k nemu nakoniec išiel a takto jednoducho sa problém vyriešil. Určite nechcem po zvyšok života platiť nehorázne peniaze za originálne produkty na podporu potencie, takže pre mňa sú generiká naozaj veľmi výhodné.

Ak však nepreferujete ani tento druh liečiv, môžete skúsiť siahnuť aj po prírodných prípravkoch, ktoré okrem podpory erekcie zvyšujú aj libido, ale to len v prípade, ak si myslíte, že váš problém nie je až taký akútny. Ak však problémy s erekciou trvajú viac ako pol roka, určite odporúčam návštevu lekára, ktorá môže včas odhaliť aj oveľa závažnejšie zdravotné problémy.

Mojou povinnou výbavou sú už takmer pol roka tabletky Kamagra, keďže môj stav sa bez tabletiek, bohužiaľ, nezlepšil, ale zato náš sexuálny život je o 100 % lepší a problémy s pohlavným stykom sú už minulosťou.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s